HABERLER
HABER ARŞİVİ
İZMİR’İN ULAŞIMA “FUAR” DÜZENLEMESİ


İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Enternasyonal Fuarı’nı (İEF) ziyaret edecek vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak için metro, vapur ve otobüs seferlerini artırdı. “Çevre ve Çevre Teknolojileri” temasıyla bu yıl 80. kez düzenlenecek İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) için yeni ulaşım düzenlemesine gidildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların fuar alanına daha rahat ulaşabilmesi için otobüs, vapur ve metro seferlerini ve saatlerini yeniden düzenledi.

8 Eylül’de açılacak İzmir Enternasyonal Fuarı’nı ziyaret edecek olan vatandaşlar, önünde “Fuar” levhası yer alan otobüslere binerek ulaşımlarını sağlayacak. 90 dakika içinde ikinci ve daha fazla binişlerin ücretsiz olduğu “limitsiz biniş” uygulaması kapsamında, yolcuların bulundukları her noktadan fuar alanına aktarmalı ekonomik ulaşım olanağı sağlandı.

Metro saatleri uzatıldı
Metroda seferler yeniden düzenlenerek Fuar süresince çalışma saati 01.00’e, otobüslerde ise metro bağlantılı hatlarda son sefer saati 01.30’a kadar uzatıldı. Ulaşımda aksama yaşanmaması amacıyla saat 02.00’ye kadar ESHOT Ulaşım Daire Başkanlığı’nda nöbetçi bölge ulaşım şube müdürleri ve şefler bulunacak. Konak Bahribaba bağlantılı Balçova, Buca ve Gaziemir’e çalışan gece servisleri (Baykuş) ise 24.00 - 06.00 saatleri arasında seferlerine devam edecek.

Körfez vapurları, fuar süresince hafta içi normal seferlerine devam edecek. Fuarın açık kaldığı süre içinde yer alan 11 Eylül Pazar ve 18 Eylül Pazar günleri Karşıyaka – Pasaport ve Alsancak- Karşıyaka vapurları ile Bostanlı - Pasaport ve Alsancak - Bostanlı vapurlarına ilave seferler konularak sefer sıklığı artırılacak.