HABERLER
HABER ARŞİVİ
GAZİEMİR SEMT GARAJI TAMAMLANDI
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptırdığı 10 milyon liralık Gaziemir Semt Garajı tamamlandı. Görkemli bina hem garaj hem otopark hem de aktarma merkezi  işlevi görecek. Merkez, Pazar gününden itibaren Banliyö Sistemi’ne entegre olarak çalışan belediye otobüsleri tarafından yoğun olarak kullanılmaya başlanacak.
 


İzmir Büyükşehir Belediyesi,  Gaziemir’de Vergi Dairesi yanındaki alanda oluşturduğu semt garajını tamamladı. Gaziemir’de daha önce ilçe semt garajı olarak kullanılan alanda 9 milyon 500 bin TL’ye inşa edilen görkemli bina, hem garaj hem otopark hem de aktarma merkezi  işlevi görecek.
 

Önümüzdeki günlerde açılışı yapılacak Gaziemir Semt Garajı’na giderek incelemelerde bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Aliağa-Menderes Banliyö Sistemi’ne de entegre edilen Gaziemir Semt Garajı’nın 13 Şubat Pazar gününden itibaren aktarma istasyonu görevini göreceğini, vatandaşların semt garajından diledikleri yerlere, otobüs veya minibüsleri kullanarak rahatlıkla gidebileceklerini belirtti. Otobüslerin semt garajından hizmet vermeye başladığını, önümüzdeki günlerde de minibüslerin de devreye gireceğini söyleyen Başkan Kocaoğlu, araçlarını buraya bırakarak banliyö trenini kullanmak isteyenler için de özel otopark alanı oluşturdukları bilgisini verdi.
 

Gaziemir Semt Garajı’nın bodrum katında minibüslerin, zemin katta ise belediye otobüslerinin durabileceği peronlar oluşturuldu. Diğer iki kat ve teras katında ise vatandaşların özel araçlarını park edebilmeleri için toplam 267 araç kapasiteli otopark yapıldı. Bodrum katta vatandaşların yolculukları sırasında dinlenebilecekleri bekleme salonu ve kafeterya, zemin katta ise bekleme salonları ve idari bürolar da bulunuyor.