HABERLER
HABER ARŞİVİ
ZEYTİNLİK HEMZEMİN GEÇİDİ TRAFİĞE KAPATILIYOR

Aliağa-Menderes Projesi kapsamında, Zeytinlik’teki (Gürçeşme Ülkü Sineması Önü) hemzemin geçidi 2 Mayıs 2010 Pazar gününden itibaren trafiğe kapatılıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile TCDD Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü Aliağa- Menderes Banliyö Sisteminin Geliştirilmesi Projesi kapsamında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Sonbaharda hizmete girmesi planlanan hatta can ve mal emniyetinin güvenceye alınabilmesi için bazı hemzemin geçitlerin kapatılmasına yönelik alınan 2009/232 No’lu UKOME Genel Kurul kararı gereği, Demiryolu-1140 Sokak bağlantısında bulunan Zeytinlik (Ülkü Sineması önü) hemzemin geçidi de 2 Mayıs 2010 tarihinden itibaren trafiğe kapatılıyor.
Zeytinlik hemzemin geçidinin kapatılması ile;

1- Kapanacak tren yolu geçişinin Konak tarafından Zeytinlik tarafına geçiş yapacak araçlar, 1196 Sokak-Gaziler Caddesi-İtfaiye Kavşağı-Kemer Alt Geçidi ve Gürçeşme Caddesi’ni kullanarak ulaşımlarını sağlayacak. (Haritada kırmızı renkli çizgi ile gösterilmektedir)

2- Kapanacak tren yolu geçişinin Zeytinlik tarafından Konak tarafına geçiş yapacak araçlar ise Gürçeşme Caddesi-Gaziler Caddesi-Kemer Alt Geçidi- İtfaiye Kavşağı-Kemer Alt Geçidi yan yolu-1138 veya 1195 sokakları kullanarak ulaşımlarını sağlayacak. (Haritada yeşil renkli çizgi ile gösterilmektedir.)

Kapatılan hemzemin geçidin olduğu bölgede yayaların da kullanabileceği karayolu üst geçidi projesi hazırlandı. Çalışmalar sürüyor.