HABERLER
HABER ARŞİVİ
E.Ü. HASTANE-EVKA 3 METROSU’NA 5 TEKLİF

1950 metrelik aç-kapa tünel ve sinyalizasyon sistemleri ile Ege Üniversitesi ve Evka 3 istasyonlarının tamamlanması işlerini kapsayan Bornova Hastane - Evka 3 metro ihalesine 5 firma birden teklif verdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yüklenici firmanın taahhüdünü yerine getirmemesi nedeniyle sözleşmesini fesh ettiği ve ardından geçtiğimiz Ekim ayında yaptığı ikmal ihalesi, ihalede değerlendirme dışı bırakılan bir firmanın KİK’e (Kamu İhale Kurumu) yaptığı itirazı üzerine iptal edilen Bornova Ege Üniversitesi Hastane - Evka 3 metro hattı için yeniden ikmal (tamamlama) ihalesi gerçekleştirdi.13 firmanın dosya satın aldığı ihalede 5 firma teklif verdi. İlk oturumda evrakların tam olup olmadığına, teklif ve teminat mektuplarının uygun olup olmadığına bakan komisyon üyeleri, evrakların uygun olup olmadığını inceleyip kararını verecek.


Teklif veren firmalar ve teklifleri şöyle:
İlci İnş. San. ve Tic. A.Ş – Emre Ray Ltd. Şti. İş ortaklığı 49 milyon 474 bin 836 TL,  Moskovskıy Metrosroy Açık A.Ş- Yapı Proje Merkezi Tic. San. A.Ş iş ortaklığı 43 milyon 259 bin 7 TL, Çelikler Taah. İnş. Ve San. A.Ş-Ermit Müh. İnş. San. Ve Tic. Ltd. Şti. İş ortaklığı 46 milyon 741 bin 269 TL, Yertaş İnş. Tur. San. Mad. Tic. Ltd. Şti- Hiperbol İnş. Paz. Ltd. Şti. iş ortaklığı 44 milyon 594  bin 741 TL, Sigma İnş. Turizm İşt. Tic. A.Ş.- Borege İnş. Ve San. Ve Tic. Ltd. Şti. iş ortaklığı 43 milyon 823 bin 879 TL.


İzmir Metrosu 3. Aşama 1. Kısım Bornova Hastane - Evka 3 İstasyonları arası ikmal inşaatı yapım işi ihalesi kapsamında 1950 metrelik aç-kapa tünel ile Ege Üniversitesi ve Evka 3 istasyonları tamamlanacak, hat işleri yapılıp, sinyalizasyon sistemleri kurulacak. İhale süreci tamamlanıp sözleşmenin yapılmasının ardından, çalışmalar 12 ayda tamamlanacak.