Kurumsal Hizmetler Haber Arşivi Basında Metro İletişim Bilgileri
   


 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aliağa-Menderes Projesi kapsamında yapılan Karşıyaka Tüneli’nin üst düzenlenmesi için yapım ihalesi gerçekleştiriyor. Uygulama, Şirinyer Tünel üstündeki projenin bir benzeri olacak.
 
Kentin Kuzey-Güney gelişme alanlarını birbirine bağlayan ve Türkiye’deki en yaygın kent içi demiryolu ulaşım ağı olan Aliağa-Menderes Raylı Sistem Projesi’ni hizmete almak için hızlı tempoda çalışan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bir yandan son kalan inşaat işlerini tamamlarken diğer yandan da bu kapsamda yapılan tünellerin üstünde kalan alanları yeniden düzenliyor. Daha önce Şirinyer Tünel üstünü düzenleyerek Bucalıların hoşça vakit geçirebilecekleri, çağdaş bir mekan haline getiren Büyükşehir Belediyesi, şimdi de aynı projeyi  Karşıyaka Tüneli üzerinde yaşama  geçirmek  için yapım ihalesi gerçekleştirecek.
 
23 Mart 2010 tarihinde gerçekleştirilecek ihale ile Karşıyaka Tüneli üzerinde kalan bölgede üstü gölgelikli sergileme ve dinlenme alanları, çocuk oyun alanları, açıkhava kondisyon alanları,  park düzenlemeleri, yeşil alanlar, yürüyüş  yolları, meydan düzenlemeleri ve fıskiyeli  havuzlar oluşturulacak. Vatandaşların kültürel, dinlenme ve sportif ihtiyaçları düşünülerek yapılan düzenlemeyle birlikte alana yerleştirilen panolarda, demiryollarının tarihsel gelişim sürecini anlatan bir bölüm de oluşturulacak.
 
Kalite Standart Belgelerimiz
İzban Aliağa-Menderes Hattı
Aktarma Merkezleri
İhale İlanları
Sefer Saatleri
Yolculuk Kuralları
Ücretlendirme
Stratejik Plan
Foto Galeri
Sıkça Sorulan Sorular
Engelli Hizmeti
Ulaşım Kartları

İzmir Metro Ulaşım Formu                                                                                                      Ünibel A.Ş. 2009