HABERLER
İZMİR’DE TOPLU ULAŞIMA “YGS AYARI”
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 13 Mart Pazar günü yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) nedeniyle toplu ulaşıma yönelik düzenlemeler yaptı. 

Adayların sınav merkezlerine zorluk çekmeden ulaşabilmesi için otobüs seferleri takviye edildi. ESHOT Genel Müdürlüğü, sınav yoğunluğunun yaşanacağı hatlara 100 ek otobüs koydu. Ayrıca 9 Eylül Üniversitesi'ne çevre yolu bağlantılı olarak sadece hafta içi çalışan 290, 390 ve 690 numaralı hatların sınavın yapılacağı Pazar günü de hizmet vermeye devam edeceği açıklandı.

İzmir Metrosu ise sınav nedeniyle yaşanacak yolcu yoğunluğunu göz önüne alarak seferlerini sıklaştırdı. Pazar sabahları 10 dakikada bir olan seferler, sınav öncesi ve sonrasında 5 dakika bir olacak şekilde yeniden düzenlendi.
İZBAN, ihtiyaç durumunda harekete geçmek üzere Alsancak Garı'nda iki adet tren setini hazır bekletecek. Yeni körfez vapurlarının hizmete girmesiyle seferlerini sıklaştıran İZDENİZ ise iskelelerde bulunduracağı yedek gemilerle oluşabilecek yoğunluğa karşı önlemlerini aldı.