HABERLER
BAYRAM ZİYARETLERİNDE ’’İNDİRİM’’ FIRSATINI KAÇIRMAYIN
 
 
İzmirliler Ramazan Bayramı süresince, Büyükşehir Belediyesi'ne ait toplu ulaşım araçlarıyla yüzde 50 indirimli tarifeyle seyahat edecek. Ayrıca ücretsiz olarak yapılacak mezarlık ziyaretleri için tahsis edilen otobüslerin güzergah ve saatleri belli oldu. Ramazan  Bayramı süresince  08.00-17.00 saatleri arasında 6 ayrı noktadan mezarlıklara sefer yapılacak. 

Ramazan Bayramı'nda İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait toplu ulaşım araçları (Havaalanı, Baykuş, Bilet 35, Aylık Bilet ve Yerleşke Öğrenci Tarifesi hariç) yüzde 50 indirimli tarife ile hizmet verecek. Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde alınan karara göre İzmirliler, bayram seyahatlerini İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait toplu taşıma araçlarında "yarı yarıya indirimli" olarak gerçekleştirebilecek. İzmirliler ayrıca kabristan ziyaretleri için tahsis edilen toplu taşıma araçlarından bayram günleri ücretsiz yararlanacak.
Ramazan  Bayramı süresince 08.00-17.00 saatleri arasında kabristanlara ücretsiz gerçekleşecek seferler ve hareket noktaları şöyle:

•  Konak – Karabağlar Kabristanı , Yeşilyurt Kabristanı (Hareket : Bahribaba otobüs peronları)
•  Konak – Hacılarkırı Kabristanı (Hareket : Konak AKM otobüs peronları)
•  Karşıyaka İskele – Soğukkuyu Kabristanı , Doğançay Kabristanı, Örnekköy Kabristanı
(Hareket: Karşıyaka iskele otobüs peronları)
•  Bornova – Eski Kabristan , Yeni Kabristan , Işıkkent , Pınarbaşı , Hacılarkırı kabristanları(Hareket: Bornova Meydanı)
•  Şirinyer – Buca Eski Kabristan , Buca Yeni Kabristan , Gökdere Kabristanı (Hareket: Şirinyer Aktarma Merkezi)
•  Balçova Kabristanı (Hareket: Fahrettin Altay Aktarma Merkezi)
•  Aşağı Narlıdere Kabristanı (Hareket: Fahrettin Altay Aktarma Merkezi)

İzmir Metrosu ve İZBAN'da da bayram süresince bir aksaklık yaşanmaması için tüm önlemler alındı. İZDENİZ Genel Müdürlüğü ise bayramın ikinci günü başlayacak Foça ve Yassıcaada seferlerinin yanı sıra ilk kez yapılacak Urla seferlerinin de startı verildi.