HABERLER
HABER ARŞİVİ
POLİGON, ÇARŞAMBA GÜNÜ TRAFİĞE AÇILIYOR

 

Üçyol-Üçkuyular metro çalışmalarında Poligon İstasyonu döşeme betonlarının bir kısmının tamamlanması nedeniyle, Hatay İnönü Caddesi’nin 76/1 Sokak (Aile Sağlık Merkezi ) ile 56 Sokak (Hıfsızzıha Kavşağı) arasında kalan bölümü, 19 Ocak 2011 Çarşamba günü saat 10.00’dan itibaren trafiğe açılacak ve bu bölgede yeni trafik düzenine geçilecek. 

Bu kapsamda Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından toplu ulaşım güzergahı değiştirilerek Mithatpaşa Caddesi yerine 48 Sokak,123/1 Sokak ve İnönü Caddesi üzerinden sağlanması kararlaştırıldı. Böylece Fahrettin Altay Meydanı’ndan Konak yönüne gidenler, Mithatpaşa Caddesi’ne inmeden İnönü Caddesi’ni kullanabilecekler.

Öte yandan, Mithatpaşa Caddesi’nin Göztepe Kavşağı ile Güzelyalı Depo Kavşağı arasında kalan ve Konak yönüne doğru tek yön çalışan kısmı ise son düzenlemeyle yine çift yön olarak çalışmaya başlayacak. Ayrıca 56 Sokak Mithatpaşa Caddesi’ne doğru tek yön yapılacak, 56 Sokak ile 76 Sokak kesişiminde bulunan sinyalize tesis kaldırılacak.

Yeni trafik düzeninde Fahrettin Altay’dan Konak yönüne geçiş yapacak araçlar;
İnönü Caddesi Poligon Kavşağı’nı kullanarak 48 Sokak, 123/1 Sokak ve İnönü Caddesi üzerinden ulaşımlarını sağlayabilecek. (Kroki üzerinde kırmızı hat)
Konak yönünden Fahrettin Altay yönüne geçiş yapacak araçlar için güzergahta herhangi bir değişiklik yapılmadı. Konak Fahrettin Altay’a gidiş güzergahında 56 Sokak İnönü Caddesi’nden giriş olacak şekilde tek yöne çevrildi. Sürücüler yine 56 Sokak’tan sonra 76, 43, 25, 44 sokakları izleyerek İnönü Caddesi’ne ulaşacak. (Kroki üzerinde yeşil hat )

(Haritayı büyük boyutlu açmak için tıklayınız !)