HABERLER
HABER ARŞİVİ
METRO İKMAL İHALESİ İÇİN 3 TEKLİF

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Üçyol-Üçkuyular metro hattının 1. kısmı için ikmal (Tamamlama) ihalesinin birinci aşamasını gerçekleştirdi. İhaleye üç firma teklif verdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım projeleri arasındaki önemli yatırımlarından biri olan Üçyol -Üçkuyular hattı için ikmal ihalesinin 1. aşaması gerçekleştirildi.
  
Yüklenicinin taahhüdünü yerine getirmemesi üzerine 13 Ağustos 2009 tarihinde sözleşmesini fesh eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, yarım kalan işlerin tamamlanması amacıyla 5 Ekim 2009 tarihinde ikmal inşaatı (tamamlama) ihalesi gerçekleştirdi. İhale, yarım kalan tünel kaplaması işlerinin acilen tamamlanması gerektiğinden, pazarlık usulü olarak yapılıyor.
 
Bu kapsamda İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından konusunda ihtisas sahibi 7 firmaya 10 Eylül’de davet mektubu gönderildi. Bu firmalardan 3 tanesi bugün gerçekleştirilen ihalenin 1. aşaması için teklif verdi. Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. 69 milyon 923 bin 570 TL, Limak İnşaat ve Ticaret A.Ş. 87 milyon 969 bin 998 TL, Öztaş İnşaat Tic. A.Ş. ise 84 milyon 147 bin 641 TL teklif verirken, Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. de teşekkür mektubu gönderdi. Enka İnşaat San. A.Ş ve Alarko Taah. Grubu da ihaleden önce gönderdikleri fakslarla teşekkür ettiler.
 
İhale komisyonu tarafından dosyalar üzerinde yapılacak incelemenin ardından, yeterlilik alan firmalardan ikinci oturumda yeniden teklifleri istenerek ihale sonuçlandırılacak. 2. Aşama tünel işleri ile İzmirspor ve Hatay istasyonları ikmal inşaatı ihalesi kapsamında, İzmirspor ve Hatay istasyonları tamamlanacak, 5.5 kilometrelik hattın tamamının yarım kalan tünel kaplama betonları ve hat işlemleri gerçekleştirilecek ve rayları döşenerek 2160 metrelik bölümün sinyalizasyon işleri yapılacak. Göztepe, Poligon ve Fahrettin Altay istasyonlarının yapımı ve bu bölüme ait sinyalizasyon işlerinin gerçekleştirilmesi için de Aralık ayında ihaleye çıkılacak.