HABERLER
İEF’NİN YILDIZI TRAMVAY OLDU
İzmirliler, 85. İzmir Enternasyonel Fuarı için özel olarak getirtilen tramvayı gezdi, inceledi, çok beğendi; çocuklar ise İzmir Metro standında dağıtılan oyuncak tramvay ile mutlu oldu.
 
İZMİR Metrosu’nun İzmir Uluslararası Fuarı Büyükşehir Belediye sokağında yer alan standı bu yıl da binlerce çocuğun uğrak yeri oldu. Dev ekranda oynanan tren simülasyonu ile metro sürücüsü olmanın keyfini yaşayan çocuklar, stant önünde uzun kuyruklar oluşturdu.  Her yaştan çocukların ilgi odağı olan metro simülasyonunda aileler de çocukların mutluluğuna ortak oldu.
 

Bu yıl Fuar’da “İzmir Metro sürücüsü” olan çocuklara hatıra olarak şapka ve tişörtün yanı sıra gerçeğinin bire bir aynısı olan oyuncak tramvay da hediye edildi.  Tramvayla ilk tanışmaları oyuncak ile olan çocuklar, gerçeğini de gezmeden oradan ayrılmadı.
 

Bu yıl binlerce Fuar ziyaretçisi,  gerçek tramvayı sergilendiği Büyükşehir Belediye Sokağı karşısındaki yerinde görüp incelerken, tasarım ve donanımına hayran kaldı.  Kentin toplu ulaşım sisteminde önemli bir rol üstlenmeye hazırlanan tramvaylar, Fuar’da ilk kez görücüye çıktı ve İzmirliler’den tam not aldı.